70. výročí fotbalového oddílu

V sobotu 2. 7. 2016 jsme společně s oslavami výroční založení obce Suchohrdly u Miroslavi a Sboru dobrovolných hasičů Suchohrdly u Miroslavi oslavili 70. výročí založení fotbalového oddílu TJ Suchohrdly u Miroslavi.

Oslavy se konaly již od 10.00 hodiny programem pro děti - jízdou na ponících, skákacím hradem, ukázkou sokolnictví, malováním na obličej, cukrovovou vatou.

Hlavní program začal od 13.00 hod, kdy na hlavních pódiu měla proslov starostka p.Barbora Arndt, která stručně připoměla historii obce. Pak následovalo slavnostní předání nové vlajky SDH Suchohrdly u Miroslavi a předání medailí členům a ocenění práce p. Františka Hocha, který vede SDH již několik let.

Po hasičích dostali slovo i naši zástupci p. Jak Lukas a Luděk Drozd. Pan Lukas ve svém krátkém projevu také zmínil začátky fotbalu v naší obci a pak jsme přešli k ocenění vybraných hráčů a funkciénářů, kteří stáli u zrodu naše fotbalu a přispěli k jeho slávě a úspěchům v minulosti i přítomnosti. Ocenění dostali plaketu, láhev vína a pak také vlaječku, kterou nám nechala uděla obec Suchohrdly u Miroslavi. Byli přítomni i zástupci OFS a předali našemu klubu 2 ocenění k 70. výročí. TJ vyznamenalo tyto své členy: p. Josefa Hlavničku ( ocenění za něj převzal vnuk Ondřej Hlavnička), p. Františka Mahra, Rostislava Chvátala, Theodora Konráda, Miroslava Kročila, Václava Rolinka a p. Honzu Lukase.

V 15hod se konal přátelský zápas staré gardy Suchohrdly u Miroslavi verzus All stars výběr hvězd z Prahy. Za vývěr hvězd hrají bývalí fotbalový i hokejový hráči, herci pod. Naši borci nic neponechali náhodě a již pár před zápasem pátků věnovali tvrdé přípravě pod vedením p.Miroslava Kročila. Tréniky byly těžké a dlouhé a někdy trvali i dlouho do noci. Zápas trval 2x 30 min, pískali rozhodčí z OFS. Na hřrišti bylo vidět spoustu hezkých zákroků, jak na strně hostů, tak i domácích. Myslím si, že kolikrát se nestačili ani divit, čeho všeho jsou naši hráči ve svém věku ještě schopni. Jako správní hostitelé jsme hosty nechali vyhrát a to 2 : 8. Na naší straně se proti slavnému brankáři Jaromíru Blažkovi prosadili Libor Vrba a Luděk Drozd.

Sestava našich hráčů: Josef Schuttera, Lukáš Konrád, Jiří Petřík, Karl Arndt, Ondřej Skočovský, Libor Vrba, Luděk Drozd, Rostislav Chvátal, Petr, Šmíd, Pavel Šmíd, Petr Slepánek, Luboš Konrád, Roman Valecký, Pavel Morong, Petr Černý, trenér Miroslav Kročil.

Sestava All stars: Jaromír Blažek, Jiří Jeslínek, Martin Muller, Jaroslav Černý, Miroslav Beránek, Radek Divecký, Marek Vít, Jiří Novotný, Jiří Štajner, Horst Siegl a Pavel Mráz.

Soupeřům jsme předali na památku víno a vlaječky. Diváci měli možnost se s nimi vyfotit a určitě posbírali i spoustu autogramů.

Program pak pokračoval až do večerních hodin i když doposud slunečné počasí nám trochu pokazil vítr a bouřka.

Přesto věříme, že se vám všem připravený program líbil a oslavy jste si společně s námi užili.

Těšíme se na viděnou opět na 5 let.

TJ Suchohrdly u Miroslavi

Fotky zde: https://tjsuchohrdlyumiroslavi.rajce.idnes.cz/70._vyroci_fotbaloveho_oddilu_2.7.2016/