Turnaj v šipkách 3.1.2015

V letošním roce jsme se rozhodli udělat místo turnaje ve florbale, který jsme již několikrát pořádali na Silvestra raději turnaj v šipkách. Ve florbale totiž neměli mladší hráči šanci vyrovnat se svým starším soupeřům a udělat několik věkových kategorií se vzhledem k počtu družstev nedalo. Přemýšleli jsme tudíž, čím tento turnaj nahradit, aby měli i mladší šanci stát na stupních pro vítěze. Napadli nás šipky, které by snad děti mohli zaujmout a přilákat nejen je, ale ji pobavit i ty starší "puberťáky" a také dospělé.

Bohužel, zázrak se nekonal a tak v dětské kategorii nakonec bojovali jen 4 hráči. Ve věku mládeže se nedostavil nikdo a tak to nakonec opět skončilo jen bojem dospěláků. Mezi 12 mužů se vmísily i 2 ženy. A nevedly si, holky, špatně. Možná je to tím, že čím méně o hře víš, tím jsi v ní lepší!

Systém hry byl stejný jako u turnaje v pink ponku, proběhlo tudíž rozlosování na 2 skupiny a opět hrál každý s každým. Hráči si zvolili hru na 301 a na 2 vítězství. Tím se nám hra trošku protáhla, ale každý si alespoň pořádně zaházel. Po odehrání všech zápasů ve skupinách si pak zahráli o celkové pořadí.

V rámci bojů bylo zničeno několik šipek a náhradní zásoba 100 špiček málem nestačila. Někteří borci si přinesli vlastní šipky, ale moc platné jim to nebylo. Svoji sílu ukázala rodina Lukasova, která sice doma zatím terč nemá, ale při dopolední přípravě sálu natrénovala natolik, že finále se odehrálo v jejich režii. Kdo ví, jak to dopadne příští rok, kdy prý napíší Ježíškovi, aby jim jeden terč přinesl a budou pak na turnaj pořádně trénovat!

Za zapůjčení terčů děkujeme - Novákovým, Drozdovým, Morongovým a Mičkovým.

Zde jsou výsledky prvního šipkového turnaje:

 

Dětská kategorie:

 1. Rolinek Jan
 2. Novák Milan
 3. Novák Josef
 4. Lukas Dominik

 

Dospělá kategorie:

 1. Lukas Michal
 2. Lukas Jan st.
 3. Havelka Dušan
 4. Rolinek Petr
 5. Petřík Jiří
 6. Novák Milan
 7. Prosecký Petr ml.
 8. Kopečný Jan
 9. Kaštánek Martin
 10. Lukasová Jana
 11. Arndt Karl
 12. Nováková Iveta
 13. Mazur Zdislav
 14. Smejkal

 

Děkujeme všem za účast a těšíme se i vás další v příštím ročníku.

Fotky najdete zde: https://tjsuchohrdlyumiroslavi.rajce.idnes.cz/Turnaj_v_sipkach_3.1.2015/