Turnaj v šipkách 7.1.2017

Tak máme za s sebou třetí ročník turnaje v šipkách.  Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 5 dětí, 19 mužů a 2 ženy.

Měli jsme k dispozici 5 terčů – 3 nové, které financovala obec Suchohrdly u Miroslavi a zapůjčené od Novákových a Morongových. Tímto všem děkujeme.

Jeden terč měly vyčleněn děti a 4 zůstaly dospělým. Ženy se zdatně začlenily mezi muže a při rozlosování do 2 skupin, ve které hrál každý s každým se každá dostala do druhé skupiny.

V dětské kategorii byla 2 děvčata a 3 chlapci. Děti měly svoji skupinu ve které si zahrál každý z každým a to vždy na 2 vítězství. Možná to pro ně bylo trošku zdlouhavější a tak si v závěru čekání zkracovaly běháním, kopáním a schovávanou. Všechny ale vydržely až do konce a po zásluze byly odměněni.

Výsledky dětské kategorie:

 1. Novák Josef
 2. Jílková Vanesa
 3. Lukas Dominik
 4. Hlavnička Dan
 5. Rambousková Simona

V kategorii dospělých byl letos oproti loňskému roku nárůst účastníků. A to i přesto, že někteří z loňského roku chyběli. Po rozlosování do 2 skupin se začaly svádět lité boje. Šipky létaly jak o život. Naštěstí  šlo o život těm šipkám než závodníkům. Úmrtnost hrotů byla velká, ale na to jsme byli po loňských ročníků připraveni. Delší čekání na volný terč si závodníci krátili občerstvením ve formě klobásků od Dušana Havelky, uzených žeber od Pavla Jandy a samozřejmě popíjením svařáčku. Také okukovali svoje soupeře a snažili se obkoukat od těch úspěšných jejich vítězný styl hodů.

Největší zastoupení v hráčském poli měla rodina Lukasových – 4 hráče v dospělé kategorii, 1 v dětské, na pomyslné druhé příčce jsou Hlavničkovi – 2 dospělí a 1 v dětské a také Novákovi – 2 v dospělé a 1 v dětské a pak Rubáčkovi se 2 v dospělé. Mezi Rubáčkovými došlo i boj otce proti synovi.

Závod začal kolem 14hod a až kolem 19,30hod mohly začít zápasy o umístění. Pro mnohé byly určitě překvapením skvělé úspěšné zápasy Honzy Lukase ml. Svého bráchu Marka ve finálovém boji statečně zastoupil Michal Lukas. To, že házení šipek nemusí být jen rize mužská záležitost dokázaly obě ženy – Jana Lukasová, která bojovala v první desítce i Renata Hlavničková, která byla těsně pod první desítkou. Obě se umístily lépe než jejich drahé polovičky. Dva borce jsme měli i ze Džábanic. Jak to tedy nakonec po skoro 8hodinách dopadlo?

 1. Bočan Marian – Džbánice
 2. Lukas Jan – Lux
 3. Šutera Tomáš – Zip
 4. Havelka Dušan
 5. Rubáček Jan
 6. Novák Milan st.
 7. Lukas Marek
 8. Illek Roman
 9. Lukasová Jana
 10. Petřík Jiří
 11. Prosecký Petr ml.
 12. Hlavničková Renata
 13. Drozd Luděk
 14. Rolinek Petr
 15. Lukas Jan st.
 16. Hlavnička Luboš
 17. Rubáček Radek
 18. Novák Milan ml.
 19. Pokorný Radek – Džbánice
 20. Janda Pavel
 21. Mazur Zdislav

Děkujeme všem, že s námi přišli prožít jedno sportovní odpoledne a přejeme  všechno nejlepší v novém roce.

Fotky najdete zde:tjsuchohrdlyumiroslavi.rajce.idnes.cz/Turnaj_v_sipkach_7.1.2017/

TJ Suchohrdly u Miroslavi