Maškarní ples

V neděli 26. března 2017 vyšel do ulic naší obce masopustí průvod masek. Za zvuku harmoniky připomenul našim občanům masopust a masky všechny naše spoluobčany pozvaly na maškarní ples, který se konal v sobotu 4.3.2017.

Letos jsme vypustili jak kulturní vložku, kterou si v posledních letech chystali muži, tak pochovávání basy. Je čím dál těžší přesvědčit odvážné k nácviku a obětování času pro pobavení ostatních. Třeba se to příští rok zlepší a budeme se moci k těmto věcem zase vrátit.

Mnozí si jistě ještě vzpomenou na doby, kdy jsme se pomalu modlili, aby přišlo aspoň 5 masek. Naštěstí alespoň toto špatné období je pryč a jsme rádi, že masek chodí stále více. Zato s návštěvníky, kteří se alespoň příjdou podívat či pobavit je to stále horší a horší. Je otázkou, zda je to jen pohodlnost, lenost či finanční situace, která brání ostatním akci navštívit. Byly doby, kdy se v obci pořádaly až 4 plesy a na každém byla návštěvnost podstatně větší, než ta tomto plese. Děláme něco špatně? Co máme udělat, abyste se přišli mezi nás pobavit?

O to víc si vážíme a děkujeme všem, kteří obětovali svůj čas a připravili si masky a také těm, kteří se přišli jen tak podívat a pobavit se.

Zde máme pořadí letošního maškarního plesu:

  1. Parašutisti
  2. Biatlonisti
  3. Babky
  4. Pavouk
  5. Maminka s miminem v kočárku
  6. Jagermeistři
  7. Bohové
  8. Indiáni
  9. Dáma s pánem
  10. Smrtka

Ještě jednou všem moc děkujeme a snad se ve větším počtu uvidíme příští rok.

Fotky:tjsuchohrdlyumiroslavi.rajce.idnes.cz/Maskarni_ples_4.3.2017/