Brigáda závlaha 27.6.2015

V sobou se hřišti konala brigáda na zbudování závlahy hřiště. Peníze na pořízení jsme získali dotací od Jihomoravského kraje a naší obce. Díky tomu již bude moci odpočívat staré postřikovací zařízení, které má již svoje nejlepší roky za s sebou.

Bylo však potřeba, abychom i mi přiložili ruku k dílu a pomohli při pokládce. Již delší dobu jsme žádnou brigádu nepořádali a hráči o tomto byli zavčas informováni. Přesto se jich akce zúčastnilo jen pár. Pomoci přišli i tatínci žáků a řadoví členi. Celkem jich bylo 13. Patří jim naše velké poděkování. Na jednu stranu si říkáte, že je to dost, ale bohužel jsou to stále jen ti jedni a samí, kteří když je potřeba, tak přijdou a přiloží ruku k dílu. Každý z nás má svoji rodinu, domácnost a práci, ale o to této akci byli všichni informování v předstihu, takže výmluvy stranou, přátelé. Všichni to děláme ve svém volném čase, bez ohledu na finanční náklady a čas. Jednu sobotu za půl roku by si snad každý z nás mohl udělat volno a přijít pomoci. Dělá to nejen pro sebe, ale i další kamarády fotbalisty a děti, které tady v dalších letech budou hrát. To, že jen někdo přijde na zápas a o další záležitosti týkající se fungování a provozu TJ se nezajímá, nesvědčí o jeho kolektivním duchu a správném přístupu.

Ale zpět k akci. Začalo se již po 7mé hodině ráno. Vytyčením drah, do kterých se budou hadice pokládat. Pak se vyřezal trávník, šikovnou mašinkou vykopaly dráhy, do kterých se položili hadice. Následovalo zasypání a mohl se opět položit zpět vyřezaný trávník. Vypadá to jednoduše, že? Většina práce se zvládla dopoledne, takže po obědě, kdy se všichni posilnili guláškem, pivečkem a někteří cigárkem či kávičkou, se odpoledne šlo do finiše. Již kolem 15té hodiny byla manuální práce hotova a to včetně pokládky elektrického vedení, které bude sloužit na osvětlení hřiště, jenž bychom také rádi ještě v letošním roce zvládli. Pak nastala práce se zapojením a zprovozněním. Všichni jsme netrpělivě čekali, až vytryskne první proud vody. A podařilo se!!! Postupně se vodou zaplňovaly jednotlivé řady a voda stříkala a stříkala. Technik pak již jen postupně nastavil sílu a délku střiku a naprogramoval spínač, kdy a jak dlouho se bude zavlažovat a mohlo se oslavovat.

Ještě jednou tedy děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu, a doufejme, že zařízení bude fungovat co nejdéle.

https://tjsuchohrdlyumiroslavi.rajce.idnes.cz/Brigada_zavlaha_27.6.2015